Kocúr kaviareň, priažiareň kávy a bistro logo

V prípade potreby rezervácie či iných informácii o našom podniku volajte prosím na tel. číslo 0949 799 966.

KOCÚR KÁVA & BISTRO

M. R. Štefánika 1046/66 | 036 01 Martin

Káava s vodou ilustračný obrázok

Kto sme

Kocúr kaviareň, priažiareň kávy a bistro logo
Sme pražiareň kávy, kaviareň a bistro v jednom.
Kaviareň, pražiareň a Bistro Kocúr v Martine
Naša kaviareň sa nachádza v priestoroch Mudroňovsko – Halašovskej vily (rovno oproti prvej budove Matice slovenskej), ktorá bola postavená v poslednej štvrtine 19. storočia. V tomto dome, ktorý je dnes národnou kultúrnou pamiatkou, žili a pracovali významné osobnosti, ktoré formovali národné povedomie Slovákov, ako napr. Pavol Mudroň, Martin Kukučín, Svätozár Hurban – Vajanský, Ambro Pietor, Jozef Škultéty, Elena Maróthy – Šoltésová a často ho navštevoval aj prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Nachádzala sa tu aj okresná knižnica a málokto vie, že práve tu vychádzal začiatkom 20. storočia humoristicko- satirický časopis Kocúr, po ktorom je kaviareň pomenovaná. A v tejto krásnej a historicky významnej budove môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi či rodinou a vychutnať si vo výnimočnej a útulnej kaviarni domáce limonády, punče, remeselné pivo, alebo našu čerstvo praženú výberovú kávu.
Kaviareň, pražiareň aj bistro Kocúr v Martine
V roku 2018 dostal Kocúr nový nádych a uviedol do prevádzky novú pražiareň kávy. Takže odteraz budete mať možnosť vychutnať si vašu kávu z čerstvo upražených kávových zŕn výberových odrôd z oblastí Brazílie, Kolumbie, Salvádoru, Kostariky, Kuby, Guatemaly, Kene, Etiópie a ďalších overených pestovateľov s delikátnou chuťou a plnou arómou.
Svoju obľúbenú čerstvo upraženú kávu si môžete vziať aj so sebou v špeciálnych baleniach v hmotnostných variantoch (250g,1000g). Kávové zrná sú starostlivo vyberané, pražené modernými, šetrnými a overenými postupmi tak, aby vynikli ich prednosti a naši profesionálne vyškolení baristi vám ochotne poskytnú podrobné informácie ku každému druhu kávy.
Či už ste milovníci espressa, filtrovanej kávy, cold brew, prípadne klasického “turka”, u Kocúra sme pripravení uspokojiť všetky vaše požiadavky a očakávania.

Referencie

s

Krásna kaviareň s dušou. Skvelé čapované pivká vlastnej výroby,veľký výber koláčikov aj vegánske. Veľký výber limonád a kávičiek-možnosť výmeny mlieka aj za mandľové alebo bezlaktózové. Možnosť zakúpiť si praženú kávičku aj domov .

Dominika , Júl 2020

Odporúčam jednoznačne, o káve veľa vedia, robia to s úsmevom na perách, atmosféra na nezaplatenie. Vlastná pražiarnička je veľké +. Odporúčam, určite sa vrátim.

Miroslav , Jún 2020

Výborná káva z vlastnej pražiarne. Príjemné prostredie, posedenie. Skvelá obsluha, ktorá vždy rada poradí. Odporúčam.

Dušan , Január 2021

Kaviareň v historickej budove s originálnym a vkusným interiérom. Výborná káva z vlastnej pražiarne, široká ponuka pív z remeselných pivovarov a kvalitných destilátov, domáce limonády, punče a dezerty, milý personál. Žiadny bezduchý priestor, naopak, podnik s charakteristickou atmosférou a geniom loci.

Lukáš , jún 2019

Tento podnik sa stal srdcovou záležitosťou najmä kvôli skvelej ponuke pív z remeselných pivovarov, drinkov a nespočetného množstva alkoholu, no predovšetkým kvôli ľuďom v ňom. Dokonalé miesto na posedenie s priateľmi pri výbornej praženej káve, ktorá zvykne rozvoniavať v celej budove a krásne tak dotvára autentickú atmosféru historickej budovy. Večer toto miesto ožíva a jeho kvalitu potvrdzuje preplnený bar plný spokojných zákazníkov.

Martina , november 2018

Skvelá káva, príjemné prostredie, vynikajúce zákusky a šikovná obsluha. Navyše aj vlastná pražiareň kávy. Čo viac dodať? Tentokrát vyskúšame El Salvádor.

Michal , jún 2020